Resurse și asistență educațională online

19 Mar, 2020

Dragi elevi ,stimați părinți, stimate cadre didactice,

În această perioadă CJRAE Brașov oferă servicii specializate de:

• consiliere psihopedagogică - prin departamentul CJAP
  • consiliere privind evaluarea și orientarea școlară și profesională a elevilor cu CES - prin departamentul SEOSP
  • consiliere privind terapia tulburărilor de limbaj (logopedie) - prin departamentul CLI

Adresele de e-mail pentru CJAP– cjap@cjraebrasov.ro, SEOSP – seosp@cjraebrasov.ro și CLI - inczerodica@cjraebrasov.ro pot fi utilizate pentru solicitarea de informații sau intervenții psihopedagogice/logopedice online.

Specialiștii din cadrul CJAP/SEOSP/CLI sunt alături de dumneavoastră online, prin publicarea de materiale informative, fișe de lucru, recomandări.

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Brașov pune la dispoziție elevilor, părinților și cadrelor didactice datele de contact ale profesorilor consilieri școlari  și ale profesorilor logopezi din unitățile de invățământ din județul Brașov, in vederea menținerii relațiilor profesionale si oferirii sprijinului psihopedagogic in această perioadă.

Detalii la rubrica Resurse și asistență educațională online