Dragi elevi,stimați părinți,stimate cadre didactice,

În această perioadă CJRAE Brașov oferă servicii specializate de:

• consiliere psihopedagogică - prin departamentul CJAP
  • consiliere privind evaluarea și orientarea școlară și profesională a elevilor cu CES- prin departamentul SEOSP
  • consiliere privind terapia tulburărilor de limbaj (logopedie) - prin departamentul CLI

Adresele de e-mail pentru CJAP– cjap@cjraebrasov.ro, SEOSP – seosp@cjraebrasov.ro, seospbrasov@yahoo.com și CLI - bucurmihaela@cjraebrasov.ro pot fi utilizate pentru solicitarea de informații sau intervenții psihopedagogice/logopedice online.

Specialiștii din cadrul CJAP/SEOSP/CLI sunt alături de dumneavoastră online, prin publicarea de materiale informative, fișe de lucru, recomandări.

Detalii la următoarele link-uri:

CJAP : Consiliere psihopedagogică pentru părinți și elevi click AICI

Consultanță cadre didactice click AICI

Consiliere părinți click AICI

Programări consiliere online-click aici- Skype / Telefon

SEOSP : click AICI

Vă stăm la dispoziție de luni până vineri între orele 08.00 – 16.00 la următoarele numere de telefon: 0770.723.205 și 0770.147.243 pentru informații legate de elevii cu CES integrați în învățământul de masa.

CLI : click AICI

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Brașov pune la dispoziție elevilor, părinților și cadrelor didactice datele de contact ale profesorilor consilieri școlari  și ale profesorilor logopezi din unitățile de invățământ din județul Brașov, in vederea menținerii relațiilor profesionale si oferirii sprijinului psihopedagogic in această perioadă.

Contact profesori consilieri școlari : Descarcă PDF

Descarcă EXCEL

Programări consiliere online-click aici- prin Skype / telefon

Contact profesori logopezi: Descarcă WORD